Sıkça Sorulan Sorular

Mikrobiyom nedir?

Vücudumuzda trilyonlarca mikroorganizma bulunmaktadır. Bu mikroorganizmaların oluşturduğu ekosisteme mikrobiyom denir.

Mikrobiyom değişir mi?

Her insanın mikrobiyomu tıpkı parmak izi gibi kendine özgüdür. Doğduğun andan itibaren mikrobiyomun doğum şeklinden, geçirdiğin hastalıklardan, kullandığın ilaçlardan ve yaşadığın stresten etkilenir ve zamanla değişir. ENBIOSIS ile mikrobiyom durumunu saptayabilir ve onu sadece sana özel besin skorlarınla yönetebilirsin.

ENBIOSIS Mikrobiyom Sağlık Paketi ne sağlar?

Bağırsak mikrobiyomunun bozulması birçok kronik hastalığın temelini oluşturur. Mikrobiyom Sağlık Paketi yaşadığın problemlerin çözümü için besinleri ilacınız haline getirir. Öncelikle bağırsak bakterilerinin mevcut durumunu saptar ardından buradaki hasarı düzeltmek için bakterilerinin ihtiyaç duyduğu besinleri sana sunar.

ENBIOSIS Mikrobiyom Analizi için yaş sınırı var mıdır?

ENBIOSIS Mikrobiyom Sağlık Paketi 15 yaş üzerindeki bireyler tarafından kullanılmalıdır.

ENBIOSIS Mikrobiyom Sağlık Paketini kimler kullanmamalıdır?

Mikrobiyom profili çeşitli sebeplerden dolayı değişime uğrayabilir, bu sebeple düzenli bir ilaç kullanımın varsa, yakın dönemde herhangi bir cerrahi operasyon geçirdiysen veya gebe isen mikrobiyom sağlık paketi senin için uygun olmayabilir. Bu gibi durumlarda satın alma işlemi gerçekleştirmeden önce uzmanlarımızla görüşmek için bize ulaşmanı öneriyoruz.

Mikrobiyom Sağlık Paketi ne zaman bana gönderilir?

Siparişinin 16.00’dan önce bize ulaşması durumunda aynı gün içerisinde Mikrobiyom Kitin adresine gönderilmek üzere kargoya verilir. 16.00’dan sonra verilen her sipariş sonraki gün kargolanır.

Üyelik işlemlerimi nasıl tamamlayabilirim?

Mikrobiyom Kitin sana ulaştıktan sonra öncelikle mikrobiyom tüpünün üzerinde yer alan kod ile ana sayfadaki giriş yap bölümünden mikrobiyom tüpünün üzerinde yazan kod ile kitini kaydetmeli ve ardından analiz sürecine başlayabilmemiz için kullanıcı bilgi formunu doldurmalısın.

Numunemi nerede vermem gerekiyor?

ENBIOSIS kendini keşfetme yolculuğunu en kolay şekilde deneyimleyebilmen adına laboratuvarı evine getirir. Mikrobiyom Kiti sayesinde kendi numuneni evinde kolayca alabilirsin.

Numunemi nasıl alırım?

Mikrobiyom Analizin gaita (dışkı) numunesinden yapılmaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederek evinde kolayca kendi numuneni alabilirsin.

  1. Mikrobiyom Kitini sabit bir yere koyarak mikrobiyom tüpünün yanında bulunan yuvarlak bölmeye içerisindeki sıvının dökülmesini önlemek için tüpü dik bir şekilde yerleştirmelisin.
  2. Dışkı örneğini doğrudan tuvalet kağıdını kullanarak ambalajını çıkardığın örnekleme çubuğunun rengi tamamen değişene kadar tuvalet kağıdının üzerinden sürüm almalısın.
  3. Bu işlemden sonra örneklem çubuğunu tüpün içerisinden çıkarmalı ve çöpe atmalısın.
  4. Mikrobiyom tüpünün ağzını sıkıca kapatmalı ve mikrobiyom kitinin içerisinde yer alan zarfa dikkatlice yerleştirmelisin.
Mikrobiyom tüpündeki sıvı dökülürse ne yapmalıyım?

Mikrobiyom tüpünün içerisindeki sıvının dökülmesi durumunda numune alımına son vermelisin. Dilersen destek@enbiosis.com’a mail yolu ile veya + 90 (850) 840 77 93’ü arayarak yedek tüp talebinde bulunabilirsin.

Numunemi laboratuvara nasıl gönderirim?

Numuneni aldıktan sonra, mikrobiyom tüpünü kitin içerisinde bulunan zarfa yerleştirebilirsin. Sonrasında zarfın arkasında bulunan kargo numarasını arayarak sana en yakın şubeden kurye talep edebilirsin. Gün içerisinde gelen kuryeye ücretsiz bir şekilde numuneni laboratvarımıza gönderebilirsin.

Numunem kargoda zarar görür mü?

Mikrobiyom tüpünün içerisinde bulunan stabilizör sıvı numune ile ilk temasta mikroorganizmaları öldüren ve açığa çıkan mikrobiyal DNA’nın parçalanmasını önleyen özel bir sıvıdır. Bu sıvı sayesinde numunen herhangi bir koşuldan etkilenmeden laboratuvarımıza güvenle gelir.

Sonuçlarım ne zaman bana ulaşır?

ENBIOSIS Mikrobiyom Analiz Raporun ve Kişiselleştirilmiş Beslenme Rehberin numunen bize ulaştıktan sonra yaklaşık 4 hafta içerisinde sana iletilir.

ENBIOSIS Biyoteknoloji A.Ş.

Maslak 1453 T4-B/91 Sarıyer/İstanbul
Mersis No: 0334097043200001