Sana Uygun Online Diyet ve Online Diyetisyen Desteği

Zamanın artık çok kıymetli bunun farkındayım. Elinden ayırmadığın telefonun ile sen de uzakları yakın ettin. Dilediğinde seyahat ediyorsun, istediğin anda müze gezebiliyorsun ve paylaştığın bir fotoğraf binlerce kişiye ulaşabiliyor. Hayatının her alanında kullandığın bu teknolojiyi neden sağlığın için kullanmayasın?

Yaşamın her gün daha çok değişiyor ve daha çok hızlanıyor. Yoğun iş temponda ve özellikle modern hayatın getirmiş olduğu sorumluluklar yaşamında daha fazla yer kaplıyor. Özellikle iş, okul, ev işleri gibi tüm sorumluluklar arasında ki koşturmacanda artık kendine daha az zaman ayırır oldun. Modern zamanın getirdiği bu koşturmaca da belki de sen de kendine zaman ayırma, boş anlarını değerlendirme gibi durumların önemini hisseder oldun. Özellikle hepimizin evlerde olduğu bu pandemi döneminde sen de hareketsiz kalmanın getirdiği etkiyle ve bu psikoloji ile sürekli kilo alır hale geldin.

Son zamanlarda özellikle diyetisyenler tarafından sıklıkla tercih edilen ve diyet yapan kişilerce de fazlasıyla merak edilen online diyet konusunu biraz daha açmak istedim. İş temposunun yoğunluğu nedeniyle veya şehir hayatının getirdiği yoğunlukla diyetisyenler ile yüz yüze görüşmeye fırsatı olmayan, ancak sağlıklı beslenmek ve bu şekilde ideal kiloya ulaşmak isteyen herkesin günümüzdeki kurtarıcısı olan online diyet, bu anlamda daha sık tercih edilen pratik bir yöntem.

İdeal kilonun üstüne çıkmak başta diyabet, tansiyon problemleri, kan yağlarının yüksekliği, kalp damar hastalıkları, uyku problemleri, karaciğer yağlanması, reflü, safra taşı, çeşitli kanserler, kısırlık, eklem kireçlenmesi ve depresyon gibi pek çok sağlık sorununa yol açabilir. Bu nedenle bu süreçte fazla kilolardan kurtulmak adına aslında bir fırsat.

İdeal Kiloyu Korumak Neden Önemlidir?

Fazla kilolarından kurtulup ideal kiloya ulaştığında hayatına farklı bir sayfa açacaksın. Uzun süredir giymek istediğin kıyafetlerini giydiğinde kendini daha farklı ve daha özgüvenli hissedeceksin. Kendini daha iyi hissetmenin yanında olabilecek sağlık problemlerinden de uzaklaşmış olacaksın. 

Kilo ile ilgili sorun yaşayan bireyler sağlık konusunda biraz daha fazla hassaslık gösterir. Sen de fazla kilolarından kurtulduğunda sindirim sistemin ile barışacak, kendini daha iyi hissedecek ve hafifleyeceksin.

Özellikle bu karantina süreçlerini değerlendirmek, daha hafif ve daha sağlıklı bir hayata geçiş yapmak istersen bu yolculuğa bir diyetisyen ile çıkmalısın. Diyetisyenin sana, seni kalıcı bir kilo kaybına ulaştıracak ve tamamen sana, senin hayatına, hastalıklarına ve biyolojik parametrelerine yönelik kişiselleştirilmiş beslenme programını sunar. Sağlıklı bir şekilde fazlalıklarından kurtulmalı, hem doyarak hem de eğlenceli bir şekilde bu süreci geçirmelisin. Bu süreçte işin avantajı ise evinden ve hatta odandan veya yerinden bile kalkmadan bu yolculuğa başlayabilirsin.

Bugünlerde sen de çoğu işini online olarak hallediyorsun. Bu nedenle online sisteme çok da uzak değilsin. Online diyet sisteminin klinikte yüz yüze görüşmeden herhangi bir farkı yok. Peki son günlerde çok revaçta olan bu online diyet nedir? Gel birlikte detaylı bakalım.

Nedir Bu Online Diyet?

Online diyet, tüm Dünya’da ve ülkemizde artış gösteren kilo problemlerini çözmede diyetisyen ile danışanı belirli bir mekana ve belirli bir zamana bağlı kalmadan bir araya getirme çalışması.

Diyetisyenden yardım almadan bireylerin fazla kilolardan kurtulmak ve daha sağlıklı olmak adına bilinçsizce uyguladıkları çeşitli diyetler, özellikle onların kilo ve sağlık sorunlarını azaltmak yerine daha fazla arttırabilmekte. Tek başına yapılan diyetler bazen tek yönlü beslenme veya çok düşük kalorili olabilmekte ve bu nedenle de bireylerin sağlıklarını daha kötü hale getirebilmektedir. Hatta bireyler bu şekilde kilo verebilir ve daha sonra ise bu kiloları fazlası ile geri alabilmekte.

Online diyet programı ile vermek istediğin 2 kilo da olabilir 15 kilo da, hastalığına özel program da olabilir tamamen beslenme düzeni oluşturmak da… İsteklerine ulaşmak adına hep sığındığın bahaneler bu yöntem ile rafa kalkıyor… Ben çok yoğun çalışıyorum, diyetisyen ile görüşmeye zaman ayıramıyorum, bebeğim daha çok küçük evde bırakamıyorum, bebek emziriyorum bu yüzden bir diyetisyen kliniğine düzenli gidemiyorum ama fazla kilolarımı vermek istiyorum diyorsan, online diyet programı tam da senin gibi vakit bulamayan kişiler için ideal bir yol.

Kilo kaybetme, kilo kazanma veya hastalıklara özel beslenme gibi durumlara bir uzman yardımı almak sağlığın açısından çok önemli bir adımdır. Online diyet uygulaması sayesinde ise diyetisyeniniz ile yer, zaman ve mekan ayrıca ulaşılabilirlik gibi problemleri ortadan kaldırarak, beslenme danışmanlığı hizmetine erişimi kolaylaştırmaktadır.

Online Diyet ve Yüz Yüze Görüşme Farkı

Online diyet sisteminin, normal diyetisyen görüşmelerinden tek farkı diyetisyen kliniğinde değil kendi evinde bulunan tartıyla kilo takibi yapılması. Görüşmelere düzenli olarak kendi evinde bulunan tartıyla, sabah aç karnına tartılman yeterli. Bu fark dışında diğer tüm etmenler klinikte olan yüz yüze görüşme gibi ilerlemekte. Yeter ki sen bu işi gerçekten iste ve kararlı ol.

Online Diyet Kimler İçin Uygundur?

İş yoğunluğundan kaynaklı veya sık seyahat sebebiyle veya evden çıkmak istemeyenler için pratik bir çözüm arayanlar bu sistemi kullanabilir. Bu sistemde diyet uygulamak amacıyla diyetisyen kliniğine gitmeye veya randevu kovalamaya gerek kalmıyor. Olduğun ve oturduğun yerden ister yurtiçinden istersen ise yurt dışından istediğin diyetisyen hizmetini alabilmek mümkün. Yurt dışında yaşayanlar ve kendi geleneklerine uygun bir beslenme programını uygulamak isteyenlerin tercihleri de bu yönde olur.

Kilo vermek isteyen bireyler bazı durumlarda başka birisinin yanında tartılmaktan hoşlanmayabilir. Bu durumda bu kişiler için de en uygun sistem online diyet sistemidir çünkü kendilerini daha rahat hissederler.

Online Diyet Sisteminin Ücretleri Ne Kadardır?

Online diyet sistemi öğrenciler için de daha uygundur. Çünkü online sistemin ücretleri, diyetisyen kliniğinde yapılan yüz yüze seanslara göre çok daha uygun fiyatlı olur.

Online Sistemde Başarı Nasıldır?

Online sistem de sağlanan başarının da yüz yüze klinik görüşmelerinde sağlanan başarıdan bir farkı yok. Sağlanan başarı oranı bireylerin özelliklerine göre değişir. Online sistemde başarı gereken özellikler;

 Online Sistemin Avantajları

Bu sistem sayesinde motivasyonunu artıracak tüm ihtiyacın her zaman elinin altında bulunacak. İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde diyet programınızı, besin değişimlerinizi ve kişisel raporlarınızı görüntüleyebilir ve diyetisyen ile iletişim kurabilir ve motivasyonunu her zaman yüksek tutabilirsin.

Online Diyet Danışmanlığı Programında Neler Var?

  • Sana özel beslenme programın
  • Sana özel tariflerle sağlıklı alternatif sunumları
  • Seçtiğin diyetisyeninle birebir görüşme
  • Seanslar arasında istediğinde iletişim halinde olma
  • Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak
  • Düzenli haftalık görüşme ile diyetinin güncellenmesi
  • Haftalık isteğe göre görüntülü görüşme imkanı 
  • Haftalık düzenli olarak yapılan kilo takibi ve değerlendirilmesi

Kilo vermek veya almak tüm bu süreçler sabır isteyen süreçlerdir. Ne istediğine karar verdikten sonra aldığın yol sana kendini iyi hissettirecek. Sen de kendin için bir adım at ve yeni hayatının ilk gününe başla…

Sitemizde çerez konumlandırılmaktadır. Çerezlere ilişkin detaylı bilgi için Aydınlatma Metni’ni ve Gizlilik Politikası’nı inceleyebilirsiniz.