“Herkes Bendeki Değişimin Farkına Vardı”

enbiosis

ENBIOSIS ile yakın bir arkadaşım sayesinde tanıştım. Arkadaşımın anlattıkları gerçekten etkileyiciydi. İlk bakışta beslenme alışkanlıklarına oldukça bilimsel bir yaklaşım sergileyen, teknolojiyi temel alan bir biyoteknoloji firması izlenimi veriyordu. Beslenmenin kişiye özel olması gerektiğini savunmaları beni çok etkiledi. Daha önce çevremden duyduğum dukan diyetinden ketojenik diyete kadar birçok program takip edip başarısız olmuştum. ENBIOSIS’in hikayesi benim için yeni bir fırsattı.

ENBIOSIS İle Tanışmam

ENBIOSIS’in web sitesine girip uzunca bir araştırma yaptıktan sonra sipariş vermeye karar verdim. Yaklaşık 3 gün sonra siparişim bana ulaştı. Artık bu serüvene çıkmaya hazırdım. Bana verilen adımları uygulayarak kolayca kendi numunemi aldım ve sonra numune tüpünü kargoladım. Benden istenilen anketi doldurdum ve beklemeye başladım. Aradan 3 hafta geçtikten sonra işlerimin yoğun olduğu bir anda telefon geldi. Kendisini ENBIOSIS diyetisyeni olarak tanıtan hanımefendi analiz sonuçlarımın ve besin skorlarımın hazır olduğunu söyledi.

Mikrobiyom Analizi Sonuçlarım

Gelen sonuçlar can sıkıcıydı. Mikrobiyom çeşitliliğim, protein metabolizmam ve besin skorlarım çok düşüktü. Gelen skorlara göre nasıl beslenmem gerektiği konusunda iyice kafam karıştı. Bu noktada ENBIOSIS diyetisyenleri analiz sonucumu ve besin skorlarımı benim için yorumladı. Bu skorları nasıl anlamam gerektiğini bana anlattılar. Dost acı söyler misali gerçekleri tek tek açıkladılar. Sonuç olarak durum ne kadar vahim olsa da 6 haftalık bir program ile bunun üstesinden gelebilirdik.

ENBIOSIS Sürecim

Nihayet bana özel hazırlanmış beslenme programımı elime almıştım. En zoru ilk gün olur derler. İlk gün verilen programı takip ettiğimde şaşkınlığım bir kat daha arttı. Gün boyu hiç aç kalmadım. Bu aynı zamanda benim için bir soru işareti oldu. Bu şekilde gerçekten kilo verebilecek miydim? Hemen durumu diyetisyene aktardım. Durumun normal olduğunu, aç kalarak sağlık bir şekilde kilo vermenin mümkün olmadığını öğrendim. Açıkçası neşem yerine geldi. Gerçekten işe yarayacak mıydı?

Programıma başladığımda ENBIOSIS diyetisyenleri yediklerimi haftalık olarak takip etti ve motivasyon sağladı. İlk haftanın sonunda ne ben ne de tanıdıklarım gözlerimize inanamadık. Sadece 2 haftada göbeğim erimiş ve 4 kilosu yağdan olmak üzere 5 kilo vermiştim. Moralimiz yükseldi ve haftalık olarak değişen programıma birebir uydum. Arada ufak kaçamaklar yapsam da ENBIOSIS diyetisyenleri durumu ihmal etmiyor hemen müdahale ediyordu. Bir öğün canım bana yaramayan bir şey istiyorsa yanına kesinlikle skoru yüksek besin ile dengeyi sağlıyorduk. 6 haftanın sonuna doğru yaklaşırken yediklerim artık takip etmem gereken bir program olmaktan çıktı. Yediklerim benim için yeni bir beslenme alışkanlığı haline geldi.

Mutlu Son

İlk 6 haftayı tamamladığımda yüzüme renk geldi. Çevremdeki herkes bendeki değişimin farkına vardı. Kendimi gençleşmiş hissediyordum. 8 kilosu yağdan olmak üzere tam 10 kilo verdim. Resmen bambaşka birine döndüm. Sabahları yataktan sürüklenerek kalkarken artık dinç bir şekilde uyanabiliyorum. Nefes alışımın bile değiştiğini hissediyorum. Uzun yıllar giyemediğim ceketlerime tekrar sığmaya başladım. Artan özgüvenimle birlikte iş hayatımda yaptığım sunumlarda sesim daha gür çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde yeni analizimi yaptım. Mikrobiyom yapımın sağlıklı yönde ilerlemiş olduğunu görmek için sabırsızlıkla bekliyorum.

2020 yılına girerken tek dileğim sağlık oldu. Bu dileğimi ENBIOSIS ile gerçekleştirdiğim için çok mutluyum.

Not: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi oluşturmak veya onun yerine geçmesi amaçlanmamıştır.
Phone
Sitemizde çerez konumlandırılmaktadır. Çerezlere ilişkin detaylı bilgi için Aydınlatma Metni’ni ve Gizlilik Politikası’nı inceleyebilirsiniz.