ENBIOSIS Biyoteknoloji

Dünyanın en saygın bilim dergilerinden biri olan Nature, son 10 yılı şekillendiren bilimsel gelişmeden ikisinin mikrobiyom bilimi ve yapay zeka teknolojisi olduğunu yayımlamıştır.

Mikrobiyom, bağırsak dünyasında vücut bulan bir bilim dalıdır. Psikolojik sağlıktan biyolojik sağlığa kadar her detayda mikrobiyom biliminin payı büyüktür. ENBIOSIS, alanında sayılı ve başarılı isimleri bir araya getirerek kurduğu kadrosuyla insan sağlığına maksimum fayda sağlayabilmek adına mikrobiyom bilimini ilerletmeyi ve yeni nesil yapay zeka teknolojilerini merkezine alarak kişiselleştirilmiş sağlık teknolojileri üretmeyi amaçlamaktadır.

“Tüm hastalıklar bağırsakta başlar, bağırsak hastaysa tüm vücut hastadır.” -Hippocrates (460-370 BC)

Benzersiz ENBIOSIS teknolojisi ile

2000+

Mutlu Kullanıcı

ENBIOSIS’in yapay zekâ temelli mikrobiyom analizi ile sen de bağırsak bakteri ekosisteminin ihtiyaç duyduğu besinleri öğren, kişiselleştirilmiş beslenme programını uygulayarak 2000’den fazla mutlu kullanıcıya katıl!

MİKROBİYOM

Bilim dünyası vücudumuzda bulunan bakterilerin, mantarların ve virüslerin hayranlık bırakan sırlarını keşfetmeye başlayalı uzun bir zaman olmadı.

Sağlığımızla tam anlamıyla bir uyum içinde olan mikrobiyom, birçok kronik hastalığın oluşumunda ve metabolizmamızın düzenlenmesinde çok önemli bir rol oynar.

Mikrobiyomumuz doğar, büyür, yaşlanır ve bizimle birlikte ölür. Yaşamımız boyunca yaşamsal faaliyetlerimizde işbirliği içinde çalışır, yiyecek ve ilaçlarımızı paylaşır, hastalıklarla savaşır ve bunları yaparken sürekli olarak vücudumuz ve beynimizle iletişim halindedir. Bu düzen ve dengedeki bozulmalar insanlarda sıklıkla hastalığa neden olur.

LABORATUVAR

Mikrobiyomu son teknoloji ile inceliyor, tercüme ediyor ve anlamlandırıyoruz. Moleküler düzeyde mikrobiyom bilgisi elde etmek ve gözlem yapabilmek için

NGS

(Next Generation Sequencing) teknolojisi kullanıyoruz.

ENBIOSIS mikrobiyom hakkında derinlemesine bilgi elde edebilmek için sağlık informatiğini ve mikrobiyom biyoinformatiğini harmanlıyor. Bu aşamada ENBIOSIS algoritmaları devreye giriyor ve mikrobiyom kaynaklı sağlık sorunları için en etkili çözüm yolu ortaya konuyor.

DEVAM EDEN
AR-GE ÇALIŞMALARIMIZ

Mikrobiyom analiziniz bize sağlığınıza dair çok önemli bilgiler sağlıyor. Biz de ihtiyacınız olan çözümü en mükemmel şekilde sunmak için her aşamada gelişmiş teknolojinin gücünden faydalanıyoruz. Dışkı, balgam, idrar, kan gibi kolayca toplanabilen vücut sıvıları, mikrobiyom biyobelirteçleri kullanılarak, hastalıkları erken aşamalarda araştırmak ve teşhis etmek için yeterlidir. Sahip olduğumuz teknoloji ile numuneleri en güvenli şekilde inceleyip, en doğru sonuca ulaşıyoruz.

ENBIOSIS, sahip olduğu yapay zeka teknolojisi ile yeni hastalık biyobelirteçlerini keşfetmeye ve ilk günkü heyecanını hiç kaybetmeden, kullanıcıların farklı hastalıklarına yönelik yeni çözümler sunmak için çalışmalarını devam ediyor.

ENBIOSIS Yönetim Kurulu

Dr. Ufuk Nalbantoğlu - CTO
Farklı zekaların
muhteşem buluşması - Mikrobiyom

Doç. Dr. Aycan Gündoğdu - Baş Akademisyen
Hayatımız nasıl değişecek?

Ömer Özkan - CEO
Gelecek İçimizde