“Sağlığımı Bilinçli Şekilde Yönetmek Bana Güç Sağladı!”

enbiosis

ENBIOSIS Mikrobiyom analizi ile “Sağlığımı Bilinçli Şekilde Yönetmek Bana Güç Sağladı!”

2019 yazından sonra salon sporuna tekrar başladığım dönemde vücut kompozisyonumu ölçtürmüştüm. Yağ oranımın yüksek çıkması biraz moralimi bozmuştu, çeşitli kardiyo hareketleriyle üstesinden gelmeye çalışıyordum ancak çok da başarılı olduğumu söyleyemem.

Bir arkadaşım bağırsak sağlığının ve mikrobiyom dengesinin önemini anlatana kadar ENBIOSIS Biyoteknoloji’nin neler sunduğundan habersizdim. Biraz araştırmaya koyuldum, bilimin ve teknolojinin sunduğu bu heyecan verici gelişmeyi uzmanlarından dinledim. ENBISOSIS’in tanıtım videolarından, web sitesinden ve sonrasında ENBIOSIS’e destek veren diyetisyenlerden sunulan çözümleri ve süreci detaylı inceledim. Vücudumdaki bakterileri yakından tanıyabilirsem  ve onlara iyi gelen besinleri daha fazla tüketerek sistemli bir şekilde beslenebilirsem kilo kontrolümü sağlayabileceğimi keşfettim. Böylece ENBIOSIS ile sağlık yolculuğum başladı…

Evime gelen mikrobiyom analiz kitindeki yönlendirmelere uyarak numunemi hazırladım ve sağladıkları kargo hizmeti ile ENBIOSIS Biyoteknoloji’nin iletişim adresine gönderdim. Yaklaşık 1 ay içerisinde laboratuvardan sonuçlarım çıktı. Detaylı mikrobiyom analizimi ve besin skorlarımı gördüğümde hem sevindim hem de şaşırdım. Vücudumla ilgili bildiğimi sandığım birçok bulgunun farklı olduğu gerçeğiyle karşılaştım. Paket kapsamında sunulan hizmet sayesinde uzman diyetisyenlerle haftalık görüşmeler gerçekleştirdik ve analizimi bütün çıktılarıyla yorumlama fırsatı bulduk.

ENBISOSIS Mikrobiyom Analizi

ENBISOSIS Mikrobiyom Analizi sayesinde mikrobiyom çeşitliliğimin ortalamaya yakın olduğunu, bağırsak hafızama göre fazla kilolu insanların profiline daha yakın olduğumu, probiyotik organizma skorumun düşük olduğunu ve şeker metabolizmamın çok yüksek olduğunu öğrendim. Tavsiye üzerine aynı zamanda kan tahlilimi yaptırarak kolesterol seviyemi ve sağlığıma etki edebilecek kritik kan değerlerimi de öğrendim. Bağırsağımda yer alan farklı özellikteki bakterilerin homojenik dağılımını ve işlevini gördükten sonra ilerleyen dönemlerde mikrobiyom sağlığım için alabileceğim aksiyonları birlikte belirledik.

Yapay Zeka ile Besin Skorlama

Besin skorlarım sayesinde birçok kategoride hangi besinlerin mikrobiyom sağlığıma daha iyi etki ettiğine, hangilerinin pek etkisi olmadığına dair bir rehber edindim. Sonrasında ENBIOSIS diyetisyeni ile birlikte bir beslenme programı oluşturduk ve tüm ev alışverişimi bu programa göre yapmaya başladım. ENBIOSIS’in yapay zeka algoritması sayesinde bana özel yiyecek ve içecekleri bilmek, beslenme kültürümü bu veriler ışığında oluşturmak ve sağlığımı bilinçli şekilde yönetmek bana büyük bir güç sağladı. Bu süreçte kardiyo çalışmalarımı yapmaya devam ettim. Yaklaşık 2 ay içerisinde oldukça pozitif sonuçlar gördüğümü söyleyebilirim. Dert ettiğim fazla kilolardan kurtuldum, yağ kütlemde gözle görülür bir şekilde azalma oldu ve şu anda önceki hayatımla karşılaştırdığımda mental açıdan çok daha rahat hissediyorum. Yaşam ve uyku kalitem arttı, güne daha enerjik başlıyorum.

Bu değerli yolculukta ilk aşamayı geride bırakmanın verdiği mutluluk ve heyecanla ikinci analiz sürecine geçmeye karar verdim. Bağırsak skorlarımdaki değişimi veriler ışığında gözlemlemenin ve sürdürülebilir bir yaşam tarzını benimsemenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. ENBIOSIS Biyoteknoloji’den gelecek olan yeni sonuçlarımı merakla bekliyorum, emeği geçen herkese tekrar çok teşekkür ederim.

 

Not: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi oluşturmak veya onun yerine geçmesi amaçlanmamıştır.
Phone
Sitemizde çerez konumlandırılmaktadır. Çerezlere ilişkin detaylı bilgi için Aydınlatma Metni’ni ve Gizlilik Politikası’nı inceleyebilirsiniz.