BESLENME DANIŞMANLIĞI

ENBIOSIS DİYETİSYENLERİ

Mikrobiyom alanında Doç.Dr. Aycan Gündoğdu ve Biyoinformatik alanında Dr.Özkan Ufuk Nalbantoğlu tarafından özel bir eğitim sonucunda, bireylerin rapor sonuçlarına, klinik durum değerlendirmelerine ve yaşam tarzlarına göre en uygun beslenme programları diyetisyenlerimiz tarafından hazırlanmakta ve 6 haftalık süreçte bağırsak bakterileri doğru besinlerle en efektif şekilde dengeye getirilmektedir.

Danışan mutluluğunun yüksek olduğu sistemimizde genel sağlıklı önerilerin yanında iç dünyanızda bulunan bakterilerin mevcut durumunun görüntülendiği ve sayıları az olan yararlı bakterilerin doğru besinlerle beslendiği beslenme programları sürdürülebilir sağlık adına yapabileceğiniz en verimli yatırımınız olacaktır.

Rapor Öncesi Görüşme

Analiz sonuçların çıkmadan mikrobiyom alanında uzman diyetisyenimiz kendini tanıtmak ve seni daha iyi tanıyabilmek için ilk görüşmeyi gerçekleştirir. Mevcut hastalıklarını, beslenme şeklini, bu süreçten beklentilerini öğrenerek analizin çıktığında başlayacak olan beslenme sürecinin en iyi şekilde şekillenmesi için ilk adımı atmış olur.

İlk Görüşme

ENBIOSIS geliştirmiş olduğu yapay zeka algoritması ile bağırsağındaki tüm bakterileri analiz ederek Mikrobiyom Analiz Raporunu ve bakterilerinin optimal seviyeye gelmesi için 215 adet besin skorunu içeren Kişiselleştirilmiş Beslenme Rehberi’ni sana sunar. Diyetisyenin, rapor sonuçlarına göre sana özel olarak skorlanan besinler doğrultusunda beslenme programını oluşturur. Günlük hayatında kolayca uygulayabileceğin,mevcut şikayetlerini azaltmayı hedefleyen ve mikrobiyom dengeni oluşturacak beslenme programın ile sürece başlanır.

Takip Görüşmeleri

Altı hafta boyunca haftada bir gerçekleşecek olan görüşmeler ile diyetisyenin şikayetlerinin seyrini, listeye olan uyumunu, sürecin senin için nasıl ilerlediğini sıkı bir şekilde kontrol ederek takibini sağlar. Her hafta yenilenen beslenme programın ile bağırsak floranı dengelerken aynı zamanda beslenmene çeşitlilik katarak süreci en iyi şekilde geçirmen hedeflenir. Soruların oldukça diyetisyenine ulaşabilir, sorularına yanıt bulabilirsin.

Son Görüşme

Oluşturduğun optimal mikrobiyom dengeni uzun süreli koruyabilmek adına süreçten sonra yapman gerekenler hakkında diyetisyenin sana detaylı bilgi verir. Sürecin bittikten sonra da ihtiyaç duyduğunda bağırsak floranı koruyabilmek için diyetisyene danışabilir ve yılda iki kere yaptıracağın ENBIOSIS mikrobiyom analizi ile sağlığına sağlık katabilirsin.